Background Image

 

Akordionist ja helilooja

Olles sündinud Sint-Lievens-Houtem’is Belgia flaami regioonis, kasvas Hartwin üles perekonnas, kus muusika tegemist igati toetati ning pärimusmuusikat võis pidevalt kuulda. 8-aastaselt astus ta muusikakooli, kus võttis samaaegselt nii muusikateooria kui ka klahvakordioni tunde. 2005. aastal jättis Hartwin muusikakooli sinnapaika, vahetas klahvakordioni diatoonilise akordioni vastu ning õppis CD-plaate kuulates ning ühes teistega improviseerides kuulmise järgi mängima. Viis aastat hiljem alustas ta rahvusvahelisel folgilaval oma teed professionaalse muusikuna.

Hartwin on traditsioonilisest euroopa muusikast inspireerituna loonud omaenda helikeele. Tema originaallooming on leidnud tee laia publikuni tänu esinemistele üle kogu Euroopa, Kanada ja USA.

2011. aastal kohtas Hartwin Belgias Genti linnas Leana Vapperit, Saaremaalt pärit rahvalauljat ja torupillimängijat. Peagi alustasid nad ühise duona esinemist ning neli aastat hiljem Leana ja Hartwin abiellusid. 2015. aastal otsustasid nad kolida Saaremaale, millest sai nende elupaik ning inspiratsioon 2019. aastal ilmunud albumiks „Kodu“.

Koos on nad esinenud mitmetel suurtel Eesti pärimusmuusikafestivalidel: Viljandi Folgil, Viru Folgil, Hiiu Folgil, Seto Folgil, mitmetel merepäevadel, Tallinn Music Week’il ning paljudel teistel.

Lisaks on Hartwin avaldanud ka oma noodiraamatu nimega „Out of the box“ (tõlge: „Kastist väljas“), mis sisaldab sadat originaalviisi, millest paljud on kirjutatud just Saaremaal inspireerituna sealsest ümbrusest.

Tema esimene sooloalbum „Waterman“ sisaldab kümmet peent õrnalt kuid südantliigutavalt mängitud meloodiat. Albumi pealkiri viitab Hartwini tähtkujule – veevalaja, mis on hollandi keelest inglise keelde tõlgituna „Waterman“.